litwatravel.pl

Blog tematyczny o podróżach, transporcie i zdrowiu.

Podróże

Warszawa – co warto zwiedzać?

Warszawa – co warto zwiedzać?

Stolica Polski Warszawa jest największym miastem. Jest tam wiele ciekawych atrakcji, które przyciągają nie tylko turystów z Polski, ale i zza granicy. Do stolicy warto wybrać się na wycieczkę kilkudniową, choć i to może być za mało, aby wszystko zobaczyć. Co zatem trzeba zwiedzić?

Warszawa co warto zwiedzać?

W Warszawie jest wiele ciekawych miejsc, które na pewno spodobają się i młodszym i starszym. Na uwagę na pewno zasługuje Stare Miasto, czyli starówka. Została ona wpisana na listę UNESCO. Cechą charakterystyczną jest średniowieczny układ budynków. Z tego miejsca jest także świetny punkt do zwiedzania innych atrakcji. Na Starówce znajduje się Centrum Nauki Kopernik, Plac Zamkowy, a także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Plac Zamkowy w Warszawie

Jednym z ważniejszych punktów stolicy jest Plac Zamkowy. Znajduje się na nim zabytkowy kościół św. Anny z tarasem widokowym. Gotycki styl budowli zapiera dech w piersiach. Z tarasu widokowego można podziwiać piękną panoramę Warszawy. Wejście na punkt widokowy poprzedza 150 schodów, a więc trzeba się przygotować na nieco wspinaczki. Jednak warto zobaczyć ten widok!

Pałac Prezydencki i Belweder

W Warszawie znajduje się oczywiście Pałac Prezydencki i Belweder, który był kiedyś siedzibą prezydenta. Pałac Prezydencki został wybudowany w XVII wieku i zachwyca swoim monumentalnym wyglądem. W Belwederze jest wystawa związana z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego, można też zobaczyć gabinet, w których marszałek przebywał. Oczywiście jest to rekonstrukcja, ale świetnie pokazująca tamte czasy.

Pałac Kultury i Nauki

Niekwestionowanym symbolem Warszawy jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki, w którym są aż 42 piętra. W pałacu działa kino, teatr, są restauracje i muzea. Letnią porą można posłuchać wielu artystów, którzy dają tam swoje koncerty, a zimą pojeździć na łyżwach. Są sale wystawowe i jest taras widokowy. Można także zasięgnąć tam rady dotyczącej zwiedzania Warszawy i najlepszych atrakcji, gdyż znajduje się tam punkt informacji turystycznej.

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie jest barokowym budynkiem, który łączy sztukę europejską ze staropolskimi zwyczajami budowlanymi. Integralną częścią pałacu jest park, który zachwyci każdego. Jest on podzielony na kilka części. Szczególnie letnią porą można zachwycać się pięknymi okazami roślinnymi.

Centrum Nauki Kopernik

W tym centrum świetnie odnajdą się dzieciaki, które są ciekawe świata. Choć dorośli także mogą się wiele nauczyć. Centrum Nauki Kopernik jest podzielone na cztery części. W jednej z nich jest planetarium, w którym można obserwować kosmos i zobaczyć układ słoneczny. Są wystawy interaktywne, eksponaty i miejsca, w których można przeprowadzać eksperymenty.

Zoo w Warszawie

Kolejną atrakcją nie tylko dla najmłodszych jest zoo, które obejmuje obszar ponad 40 hektarów. W tym ogrodzie można zobaczyć 500 gatunków zwierząt, w tym słonie, żyrafy, krokodyle i liczne ptaki. Dla najmłodszych dzieciaków przygotowana jest specjalna atrakcja, czyli wybieg, na którym można karmić zwierzęta. Oczywiście wszystko odbywa się pod nadzorem pracowników.

Udostępnij