litwatravel.pl

Blog tematyczny o podróżach, transporcie i zdrowiu.

Sport

Czy znasz nietypowe sporty?

Czy znasz nietypowe sporty?

Być aktywnym fizycznie wiąże się z wieloma korzyściami. Do wyboru są rozmaite sporty, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niektóre większość osób zna bardzo dobrze na całym świecie, ale nie brakuje też nietypowych, wręcz dziwnych dyscyplin. Co jakiś czas pojawiają się następne, więc warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Już samo próbowanie czegoś nowego może być świetną zabawą.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • jakie są nietypowe sporty?
  • czy słyszałeś o tych sportach?
  • poznaj mało znane sporty

Jakie są nietypowe sporty?

Wiele osób nie ma nawet pojęcia, czym jest eukonkanto. Są to wyścigi, podczas których mężczyźni rywalizują ze sobą, biegnąc z kobietami na barkach. Będzie to spore wyzwanie dla panów, szczególnie jeśli wybranka serca nie ma szczupłej sylwetki. Bez dobrej kondycji i siły mięśni trudno o zwycięstwo. Kolejną propozycją będzie cheese rolling. Trzeba jak najszybciej zbiegać ze szczytu górskiego. Należy dotrzeć do celu przed stoczeniem się z góry serowego krążka ważącego 5 kg. Jest także coś takiego jak boks szachowy. Stanowi połączenie klasycznej gry w szachy z boksowaniem. Nie wystarczy wobec tego inteligencja. Można spróbować swoich sił w podwodnym hokeju. Rozgrywki toczą się w sportowym basenie, zawodnicy są wyposażeni w akcesoria do nurkowania.

Czy słyszałeś o tych sportach?

Jeśli ktoś myśli, że nie można zostać znokautowanym przez uderzenie w policzek, to jest w błędzie. Świetnym przykładem będzie slap fighting. Chodzi tutaj o specjalne zawody w policzkowaniu. Po otrzymaniu uderzenia z całej siły otwartą dłonią można dostać zawrotów głowy lub nawet stracić przytomność. Ciekawym sportem dla wielu osób może być śnieżne polo. Dosyć niecodzienną dyscypliną jest także roller derby, czyli ściganie się na wrotkach. Jest to najbardziej popularne wśród kobiet. Niecodzienną aktywnością fizyczną będzie także bagienne nurkowanie. Trzeba jak najszybciej przepłynąć w brudnej wodzie konkretny dystans. Robi się to w masce z fajką i płetwami. Niektórzy decydują się na pływanie na tubie. Trzeba jednak uważać, bo można wyrządzić sobie krzywdę. Jest to niebezpieczny sport. Ciekawą dyscypliną wydają się także wyścigi na łopacie. Zjeżdża się na niej w dół po oblodzonym wzniesieniu.

Poznaj mało znane sporty

Niecodziennym sportem jest bossaball. Uczestnicy gry znajdują się na dmuchanym materacu i mają za zadanie przerzucić piłkę za siatkę drużyny przeciwnej. Mogą używać do tego dowolnej części ciała. Jeśli ktoś szuka nietypowej dyscypliny sportowej, to powinien zainteresować go rzut palem. Cycleball także nie jest popularną dyscypliną sportową. Stanowi połączenie jazdy na rowerze z grą w piłkę nożną. Brzmi dosyć dziwnie, trzeba też liczyć z różnymi dodatkowymi utrudnieniami typu zakaz odrywania stop od podłoża. Oczywiście nietypowych sportów jest znacznie więcej. Niektórych z nich nie należy nawet traktować zbyt poważnie. Zostały wymyślone po to, aby dobrze się bawić. Jak wiadomo, ruch to zdrowie. Warto próbować nowych rzeczy. Istnieje nawet coś takiego jak ściganie się na strusiach, które są w stanie uzyskać zawrotne prędkości. Jak widać, nie tylko konie świetnie sprawdzają się podczas wyścigów. Jest nawet coś takiego jak zapasy bosych stóp.

Udostępnij